RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwie awarie wodociągu w Kielcach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z powodu niskiej temperatury w Kielcach doszło do dwóch awarii wodociągu. Na osiedlu Podkarczówka bez wody są mieszkańcy kilku bloków, natomiast na osiedlu Zagórze - kilkunastu domów jednorodzinnych. Awarie mają zostać naprawione po południu.

Naprawy potrwają co najmniej 5-6 godzin, bo ziemia jest głęboko zamarznięta. Na Podkarczówce - gdzie bez wody są mieszkańcy ulicy Kalcytowej i Dolomitowej - pracę komplikuje sąsiedztwo stacji trafo. Trzeba uważać, żeby nie uszkodzić kabli energetycznych.

W nocy było w Kielcach 20 stopni mrozu. Najniższą temperaturę w woj. świętokrzyskim zanotowano w Ostrowcu Świętokrzyskim - minus 22 stopnie, a najwyższą w Słupi Nowej - minus 9 stopni.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: