Wybuch uszkodził okna laboratorium i zawory w dwóch butlach z azotem, co spowodowało ich rozszczelnienia. Podczas wypadku na terenie Instytutu nikogo nie było. Trwa szukanie winnych i szacowanie strat.
Dwa wybuchy na opolskim uniwersytecie
W budynku Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego rano doszło do wybuchu łatwopalnych substancji, prawdopodobnie materiałów pirotechnicznych, które studenci przygotowali na rozpoczynające się dziś "Piastonalia”. Nikomu nic się nie stało.