RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwa wybuchy na opolskim uniwersytecie

Publikacja: Poniedziałek, 15 maja (09:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W budynku Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego rano doszło do wybuchu łatwopalnych substancji, prawdopodobnie materiałów pirotechnicznych, które studenci przygotowali na rozpoczynające się dziś "Piastonalia”. Nikomu nic się nie stało.

Wybuch uszkodził okna laboratorium i zawory w dwóch butlach z azotem, co spowodowało ich rozszczelnienia. Podczas wypadku na terenie Instytutu nikogo nie było. Trwa szukanie winnych i szacowanie strat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: