RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwa wieloryby w wodach Bałtyku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa wieloryby płyną w kierunku polskiego wybrzeża. Ostatnio widziane były u wybrzeży Bornholmu. Naukowcom na razie nie udało się określić gatunku morskich ssaków. Liczą na turystów, którzy spacerują z aparatami fotograficznymi brzegiem Bałtyku. Być może komuś uda się je sfotografować.

O możliwości pojawienia się wielorybów zostali już powiadomieni rybacy i marynarze. Wszystko wskazuje na to, że to kolejna wizyta wielorybów w Bałtyku. Latem wielki humbak pływający blisko brzegu i puszczający fontanny wzbudzał zainteresowania turystów z Łeby, Rowów i Darłówka. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Bałtyk

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: