RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemal w całej Polsce występuje duże zagrożenie pożarowe w lasach. Jedynie na obszarach województw śląskiego i małopolskiego, sytuacja jest trochę lepsza - tam leśnicy oceniają zagrożenie jako średnie.

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje we wszystkich nadleśnictwach, które należą do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

W pierwszych dwóch tygodniach czerwca odnotowano 419 interwencji straży pożarnej w pożarach lasów. W analogicznym okresie 2005 r. strażacy wyjeżdżali do pożarów 259 razy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: