Wtorek upłynął pod znakiem drugiego dnia egzaminu dojrzałości. Maturzyści mierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Ten dzień przyniósł także nieoficjalne informacje dotyczącego tego, kto stał za alarmami bombowymi w szkołach. Za tym bezprecedensowym atakiem może kryć się grupa, która ma międzynarodowe powiązania - ustalił dziennikarz RMF FM. Pisaliśmy także o tym, że Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na najbliższe dwa lata. O czym jeszcze się mówiło? Oto nasze podsumowanie dnia.

Alarmy bombowe w szkołach: Kto za nimi stoi? Mamy nieoficjalne informacje

663 szkoły, w których trwają matury, dostały dzisiaj maile z fałszywymi informacjami o podłożeniu bomb. W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, liczba ta była dwukrotnie niższa, zdecydowano wtedy o ewakuacji około 6 tysięcy ludzi.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, za tym bezprecedensowym atakiem może stać grupa mogąca mieć międzynarodowe powiązania. O jej planach zakłócenia matur policja wiedziała już 2 maja.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT! >>>>

Drugi dzień matur

Wtorek był drugim dniem matur. Maturzyści pisali obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Musieli wykazać się m.in. znajomością pojęcia funkcji, własności figur geometrycznych oraz umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności.

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM (NOWA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWY (STARA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

TUTAJ znajdziecie propozycje rozwiązań przygotowane przez matematyków z liceum w Węgorzewie w woj. warmińsko-mazurskim

Alarmy bombowe w szkołach. Każda placówka będzie w nocy pilnowana przez służby

Gigantyczna akcja policji w całym kraju w związku z alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się matury. Jak ustalili reporterzy RMF FM - placówki, w których trwają egzaminy mają być przez całą noc pilnowane przez służby. 

Nieuzasadnione żale wiceministra. „W historii TSUE nie było wypowiedzi stron trwającej godzinę"

W historii TSUE nie było wypowiedzi stron, która by trwała 60 minut - powiedział naszej dziennikarce przedstawiciel unijnego Trybunału w Luksemburgu. To odpowiedź na skargi wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który powiedział, że wyznaczenie Zastępcy Prokuratora Generalnego zaledwie 10 minut na wystąpienie przed TSUE "jest czymś niebywałym".

Zaatakował szczecińskiego działacza PiS. W areszcie nie zostanie

Szczeciński sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla napastnika, który w weekend zaatakował mężczyznę roznoszącego ulotki wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Royal Baby

Mogłoby się wydawać, że ma głowę, dwie nóżki i dwie rączki. Rodzi się w czepku, a w jego żyłach płynie błękitna krew. Royal Baby jest czymś więcej - to część zbiorowej świadomości Brytyjczyków. Wielkie oczekiwanie na Godota, który za każdym razem mimo wszystko przychodzi. Bez względu na płeć i ciężar ciała wypełnia ważną przestrzeń w życiu poddanych miłościwie panującej. A ta leży gdzieś między bajką a rzeczywistością. Od stuleci taka obowiązuje tradycja, ale powoli zaczyna się zmieniać - pisze na blogu londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen.

Jak zauważa, przed narodzinami dziecka księcia Harry’ego i Meghan Markle "media usłyszały, że muszą być cierpliwe - i za to Harry’emu należy się medal".

POLECAMY! >>>>

Komisja Europejska podwyższa prognozy gospodarcze dla Polski

Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na najbliższe dwa lata. W tym roku dynamika wzrostu PKB ma wynieść 4,2 proc., natomiast w przyszłym ma zwolnić do 3,6 proc.

Jeśli najnowsze prognozy, mówiące o wzroście 4,2 proc., się potwierdzą, Polska będzie drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE. Na pierwszym miejscu ma być Malta ze wzrostem 5,5 proc. Średnia dla całej UE ma wynieść 1,4 proc., w tym 1,7 proc. w przyszłym roku.

Zabytkowy zaginiony orzeł Pułku Strzelców Podhalańskich trafił na niemiecką aukcję

Zaginiony srebrny orzeł wieńczący sztandar 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu został wystawiony w renomowanym domu aukcyjnym Hermann Historica z Monachium. Licytacja zacznie się w czwartek 23 maja. Cena wywoławcza to 10 000 euro. "Wysyłka z USA" - dodają organizatorzy aukcji.