RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dożywocie dla mordercy 17-latki ze Świdnicy

Publikacja: Środa, 30 września (17:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na dożywocie świdnicki sąd skazał mężczyznę, który pod koniec ubiegłego roku zgwałcił i zamordował 17-letnią dziewczynę. W trakcie śledztwa ustalono, że nastolatka była przypadkową ofiarą. W czasie całego procesu zabójca nie wyjaśnił motywów zbrodni.

Prokuratura domagała się, aby mężczyzna mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia po 30 latach. Sąd nie przychylił się do tego i orzekł, że skazany będzie mógł wnioskować o zwolnienie z więzienia po 25 latach.

Śmierć nastolatki wstrząsnęła mieszkańcami Świdnicy, a zwłaszcza jej kolegami z tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego. Mieszkańcy miasta, znajomi i przyjaciele 17-latki zorganizowali marsz milczenia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: