Dostali odszkodowania, choć trąba nawiedziła ich... rok temu
Autor:
Redaktor Poboczem
Publikacja: Czwartek, 28 sierpnia (15:12)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Od kilku dni na konto gminy Kłomnice koło Częstochowy wpływają pieniądze dla poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nawałnica przeszła przez miejscowość rok temu, a po zniszczeniach nie ma już śladu.
Okazało się, że na nasze konto wpływają pieniądze jako forma darowizny dla usuwania skutków tej trąby powietrznej - mówił reporterowi RMF FM zaskoczony nieoczekiwaną pomocą wójt Kłomnic Adam Zając:
Część pieniędzy odesłano do nadawców z informacją, którym gminom pomoc rzeczywiście jest potrzebna. Pozostałe środki decyzją rady gminy zostaną przekazane wybranej miejscowości w ciągu kilku najbliższych tygodni.