RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: Pacjenci szpitala blokują drogę

Publikacja: Wtorek, 4 lipca (10:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie pomogła okupacja, nie pomogła głodówka, czy pomoże blokada drogi? W Szalejowie na drogę wyszli pacjenci kłodzkiego szpitala. Blokując krajową „ósemkę” w stronę przejścia granicznego w Kudowie, chcą wymusić od NFZ pieniądze na utrzymanie oddziału dermatologicznego.

Od połowy czerwca chorzy pacjenci ze szpitala w Kłodzku żądają zapewnienia przez Narodowy Fundusz Zdrowia pieniędzy na działalność oddziału. Fundusz zagwarantował finansowanie, ale tylko do końca roku i to na oddziale wewnętrznym. Pacjenci z przewlekłymi chorobami skóry chcą nadal mieć wydzielony oddział, na którym – jak mówią – mogą czuć się swobodniej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: