RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolnośląskie: 200 interwencji po przejściu burz

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko 200 razy interweniowali strażacy na Dolnym Śląsku po burzach, jakie przeszły nad regionem. W kilku miejscach zalane zostały domy, trzeba było też usuwać przewrócone drzewa.

W miejscowości Zakrzów koło Środy Śląskiej od uderzenia pioruna zapaliła się stodoła; w pożarze nikt nie ucierpiał. Nikt też nie odniósł obrażeń w Skotnikach (powiat Trzebnica), gdzie na dom przewróciło się drzewo. Budynek został lekko uszkodzony.

Wieczorem strażacy wezwani zostali do wypompowywania wody z kilku domów w miejscowości Wilczyn Leśny koło Trzebnicy. Oprócz tego na terenie całego województwa usuwali przewrócone drzewa i zabezpieczali uszkodzone linie energetyczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: