RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Do samolotów znów z bagażem podręcznym

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od jutra do samolotów lecących do Wielkiej Brytanii, USA, Kanady i Izraela można będzie wnosić bagaż podręczny. Urząd Lotnictwa Cywilnego zdecydował o zniesieniu restrykcyjnych ograniczeń wprowadzonych ponad 2 tygodnie temu.

Bagaż nie będzie mógł jednak przekraczać wymiarów 45 na 35 centymetrów. Ponadto do toreb, paczek czy plecaków nie będzie wolno wkładać żadnych płynów - puszek z napojami, żeli, aerozoli, pasty do zębów oraz kremów.

Będzie za to można zabrać ze sobą mleko dla dziecka, lekarstwa, środki medyczne. Podróżni będą mogli mieć przy urządzenia elektroniczne – laptopy, aparaty fotograficzne czy telefony komórkowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: