RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dlaczego pijani siadają za kierownicę?

Publikacja: Sobota, 9 września (12:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jazda po pijanemu to nic złego - tak uważa co trzeci kierowca, złapany na podwójnym gazie przez śląską policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badania: dlaczego pijani w ogóle siadają za kółkiem. Do wyników dotarł reporter RMF FM.

Policjanci przepytali 800 osób. Połowa z nich powiedziała, że "może się uda" i nie natkną się na policyjny patrol. Szokujące jest to, że 30% uważa, że nie ma nic złego w jeździe po pijanemu. Inni twierdzili, że kary są mało skuteczne.

Co ciekawe, największe wrażenia wywierały na nich zdjęcia z wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Fotografie jednak nie pomogą, jeśli będzie społeczne przyzwolenie na takie zachowanie, a o takim przyzwoleniu mówił co ósmy badany.

Dodajmy, że tylko dziś śląska policja zatrzymała 20 pijanych kierowców. Wczoraj również było bardzo źle. Cała miniona doba to 60 złapanych pijaków za kierownicą.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: