RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Discovery wrócił na Ziemię

Publikacja: Sobota, 23 grudnia (06:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tuż przed północną na przylądku Canaveral na Florydzie wylądował amerykański prom kosmiczny Discovery. NASA zgodziła się na lądowanie w ostatniej chwili - wcześniej manewr utrudniała zła pogoda.

Rozważano nawet lądowanie promu w bazie w Nowym Meksyku, ale koszt takiego lądowania to dodatkowe miliony dolarów i dwa miesiące pracy nad przewiezieniem Discovery z powrotem na Florydę.

Ostatecznie wszystko odbyło się bez przeszkód; na ziemię wróciło siedmiu astronautów, w tym Niemiec Tomas Reiter, który przebywał na międzynarodowej stacji kosmicznej przez ostatnie pół roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: