RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dezynfekcja w warszawskim szpitalu

Publikacja: Wtorek, 11 lipca (19:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przynajmniej do przyszłego tygodnia zamknięte będą oddziały położniczy, patologii ciąży i noworodków w szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie. W szpitalu - jak już informowaliśmy - wykryto bakterię klebsiella pneumoniae, która była przyczyną śmierci dwóch noworodków.

Sprawa trafiła do prokuratury. Teraz oddziały będą dezynfekowane po to, żeby mieć pewność, że dzieciom i mamom nic już nie grozi.

Sanepid już trzykrotnie kontrolował placówkę, wciąż jednak nie wiadomo, skąd śmiertelnie niebezpieczna bakteria znalazła się w szpitalu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: