W poniedziałek wieczorem na ulicach Christianii - jednej z dzielnic Kopenhagi - doszło do starć policji z grupami młodzieży protestującej przeciwko wyburzeniom przez władze niektórych budynków w tej dzielnicy. Ponad 50 demonstrantów aresztowano.
Policja użyła gazu łzawiącego aby rozproszyć kilkuset młodych ludzi którzy - po demonstracji, na którą uzyskali zgodę władz - obrzucali funkcjonariuszy kostkami brukowymi i butelkami z płynem zapalającym.
Młodzież zdemolowała budynek jednego z banków, wznosiła barykady i podpalała samochody oraz pojemniki ze śmieciami.