Przebiegać będzie ono przez następujące rejony świata: północno - wschodnią część Ameryki Północnej, Grenlandię, Morze Arktyczne i północno - wschodnią Azję. W naszym kraju zobaczymy jedynie częściowe zaćmienie. Najlepiej widoczne będzie na Suwalszczyźnie. W Krakowie, część Słońca zniknie nam z oczu między 10.56 a 12.44, a w Warszawie, Księżyc przesłoni 32 proc. tarczy. Jeśli będzie piękna pogoda, początek zaćmienia częściowego zaobserwujemy o godz.10.51, maksimum o 11.48, zaś koniec o 12.44.
Niesamowite wrażenia estetyczne i magia zjawiska przyciągają tłumy. Jak dobrze przygotować się do obserwacji? Urządzeniem, dzięki któremu najbezpieczniej można oglądać zaćmienie słońca, a które może zrobić każdy, jest camera obscura.