RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czterej Polacy zginęli w wypadku samochodowym na czeskich Morawach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czterej Polacy w wieku od 31 do 50 lat zginęli w czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Stary Jiczin na północnych Morawach - podała czeska policja. Wypadek ten wydarzył się na czteropasmowej drodze szybkiego ruchu Cieszyn - Ołomuniec.

Jak poinformowała rzeczniczka powiatowej komendy policji w Nowym Jiczinie Miroslava Michalkova, sprawcą jest najprawdopodobniej 34-letni kierowca czeskiego samochodu osobowego volvo, który zapewne zasnął i wjechał na przeciwny pas, uderzając z pełną prędkością w volkswagena z polskimi znakami rejestracyjnymi.

Wszyscy czterej jadący polskim samochodem mężczyźni zginęli na miejscu. Według Michalkovej ofiary to najprawdopodobniej pracujący w Austrii robotnicy, wracający do domu na weekend. Mieli na sobie kombinezony robocze, a ich pojazd był załadowany farbami. Kierowca volvo doznał ciężkich obrażeń i został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Ostrawie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wypadek Czechy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: