A niektórzy już mają ciepłe grzejniki. Przedsiębiorstwa ciepłownicze w Olsztynie i w Suwałkach zaczęły wysyłać ciepło do pierwszych budynków tydzień temu, w Białymstoku grzanie zaczęło się w tym tygodniu. Na najbliższe dni planowane jest podłączanie kolejnych bloków. Pamiętajcie - żadnej odgórnej daty rozpoczęcia sezonu grzewczego nie ma, dlatego jeśli marzniecie, powinniście zacząć naciskać na zarządców swoich budynków.
Tłumaczy Jerzy Uścinowicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie.