RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Coraz mniej wody w kranach

Publikacja: Środa, 26 lipca (13:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grozi nam deficyt wody. Wody powierzchniowe opadają, wysychają, a większość tego, co leci z naszych kranów pochodzi właśnie z tych źródeł. Wszystko z powodu suszy.

Jak dowiedzieliśmy się w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, krany mogą wyschnąć już w ciągu kilku najbliższych dni. Wydzielanie wody będą ogłaszać firmy wodociągowe w poszczególnych województwach.

Najbardziej narażone na to są prawie wszystkie regiony leżące na równinach, ale i całe Podkarpacie.

Władze apelują o oszczędzanie wody, o ograniczenie zraszania trawników i mycia samochodów. Dobra wiadomość jest taka, że na początku sierpnia pojawią się w końcu deszcze, a temperatura spadnie do ok. 20 stopni Celsjusza.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: