RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Coraz drożej na stacjach benzynowych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Drogo, drożej, coraz drożej - tak w ostatnim tygodniu wyglądała sytuacja na polskich stacjach benzynowych. I niestety nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie paliwo miało stanieć.

Cena za bezołowiową „95” sięga w Warszawie nawet 4 złotych. Średnio to koszt 3,98 zł. Za olej napędowy zapłacimy około 3,63 zł; a za gaz 1,70 zł. Lepiej nie będzie: Żeby paliwa w Polsce zaczęły tanieć, to musiałaby albo mocno umocnić się złotówka wobec dolara, albo musiałaby potanieć ropa naftowa na świecie. Ani jedno, ani drugie nie zapowiada się niestety, więc nie ma co zwlekać z tankowaniem - mówi ekspert rynku paliw Szymon Araszkiewicz.

Najtaniej zatankować można na Górnym Śląsku, najdrożej na południu, północy i północnym-wschodzie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: ropa naftowa

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: