Po czterech miesiącach spadku stopa bezrobocia w Hiszpanii wzrosła w sierpniu w porównaniu z poprzednim miesiącem o 1,5 procent. Jak pisze agencja Associated Press, ma to związek z wygasaniem kontraktów na pracę w sezonie letnim.
Ogółem w ciągu roku stopa bezrobocia wzrosła w Hiszpanii o 9,3 procent i nie zanosi się, by sytuacja miała się poprawić: w pierwszym kwartale 2010 bezrobocie wyniosło tam 20,05 procent, w drugim kwartale - już 20,09 procent.