Graś nie wykluczył, że oprócz stenogramu rozmów także ta prezentacja zostanie upubliczniona. Kiedy? Decyzja zapadnie zaraz po powrocie z Moskwy ministra Millera. Czyli albo jeszcze przed Bożym Ciałem, albo tuż po. Szef rządu chce najpierw przedstawić zapisy rejestratora Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.
Miller leci Moskwy w niedzielę. Jeszcze tego dnia spotka się z wicepremierem Siergiejem Iwanowem. Do Moskwy leci też Krzysztof Parulski, naczelny prokurator wojskowy. Według źródeł "Gazety Wyborczej", w poniedziałek ma zostać podpisane międzyrządowe memorandum o przekazaniu Polsce materiałów Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK). Ma być tak sformułowane, by przekazanie nie naruszało zapisów konwencji chicagowskiej. Zgodnie z nią, danych z rejestratora głosów w kabinie nie można upubliczniać bez zgody strony badającej katastrofę, czyli Rosji.