W ręce policjantów wpadło m.in. dwóch szefów grupy z Lublina i z Łodzi. Zlikwidowana w łodzkiem odbarwialnia mogła tygodniowo oczyścić z barwnika 150 tysięcy litrów oleju opałowego. Wszystko było doskonale zorganizowane – zbiorniki i instalacja ukryte były pod ziemią. Odbarwiony olej opałowy już jako napędowy trafiał do małych stacji benzynowych w całym kraju. Wprowadzany był do obrotu przez sieć jednoosobowych firm zakładanych na tzw. słupy. Do tej pory zatrzymano już 40 osób. Skarb państwa na wszystkim stracił przynajmniej 80 milionów złotych.
Cios w mafię paliwową
11 osób zatrzymanych, zlikwidowana nielegalna odbarwialnia oleju opałowego. To kolejny cios policjantów z lubelskiego CBŚ i Wywiadu Skarbowego w tzw. grupę paliwową. Tym razem zabezpieczono ponad pół miliona złotych. Do zatrzymań doszło w Lublinie, Łodzi, Wałbrzychu i Ostrowie Mazowieckim.
Tagi:
paliwo