Z informacji gazety wynika, że Amerykanie będą rozmawiać z politykami i szefami tajnych służb o planach budowy tarczy antyrakietowej. System ma chronić USA przed rakietami
wystrzelonymi z Iranu lub Korei Północnej. Antyrakiety amerykańskie mają być odpalane z trzech baz na świecie. Dwie z nich powstają w USA, trzecia ma zostać wybudowana być może w Polsce.