Chińscy inżynierowie pracują obecnie nad poprawą zdolności systemów monitorujących lot i udoskonaleniem przyrządów kontrolnych. Satelita prawdopodobnie zostanie wystrzelony z terenu centrum kosmicznego Xichang w prowincji Syczuan, na południowym wschodzie kraju. Jego start oznaczać będzie kolejny krok w podboju przestrzeni okołoziemskiej przez chińskich uczonych.
Następnym etapem w eksploracji kosmosu przez Chiny ma być lądowanie (jeszcze przed 2010 r.) na powierzchni Księżyca specjalnego próbnika. Na razie Pekin wyklucza możliwość wyprawy z udziałem ludzi.