RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Chełm: Pielęgniarki nadal strajkują

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzeci dzień strajkują pielęgniarki ze szpitala w Chełmie na Lubelszczyźnie. Tylko pacjenci na oddziałach intensywnej terapii i położniczym mogą liczyć na ich pomoc. Strajk to efekt nierówno podzielonych pieniędzy na podwyżki.

Dyrekcja zaproponowała lekarzom 80-procentowy wzrost wynagrodzeń, pielęgniarkom kilkunastoprocentowy. Strony konfliktu nie mogą się na razie porozumieć, nie rozpoczęto nawet negocjacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: