RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Chavez wysyła USA "do diabła"

Publikacja: Poniedziałek, 22 stycznia (06:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Idźcie do diabła" - tak odpowiedział Stanom Zjednoczonym Hugo Chavez, po tym jak Departament Stanu USA poprosił o wyjaśnienia dotyczące planów prezydenta Wenezueli.

Dlaczego ci gringos martwią się o przepisy w Wenezueli? Mamy najświętsze prawo ustanawiać swoje własne prawa. Idźcie do piekła gringos! Wracajcie do domu! - wołał Chavez.

W tym tygodniu parlament ma zatwierdzić przepis, na mocy którego Chavez przez 1,5 roku rządziłby Wenezuelą za pomocą dekretów. Lewicowy przywódca chce m.in. skończyć z autonomią banku centralnego i zwiększyć kontrolę państwa nad przemysłem naftowym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: