RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

CBA zatrzymało dwóch lekarzy-łapówkarzy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch śląskich lekarzy, którzy za łapówki wystawiali fałszywe zaświadczenia lekarskie osobom podejrzanym m.in. o kradzieże samochodów, zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Krzysztof M. i Stanisław K. zostali już aresztowali i usłyszeli zarzuty przyjmowania łapówek oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Jeden z podejrzanych lekarzy posiada uprawnienia biegłego sądowego. Fabrykowane przez niego dokumentacje chorobowe mogły mieć poważny wpływ na prowadzone przeciw przestępcom śledztwa i przebieg ich procesów.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Na poczet grożących im kar śledczy zajęli około 100 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: CBA

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: