RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bytom: Nowe ognisko koronwirusa. Zakażenia w Ewangelickim Domu Opieki

Autor: Publikacja: Czwartek, 21 maja (17:09) Aktualizacja: Czwartek, 21 maja (20:00)

Nowe ognisko koronwirusa pojawiło się w Bytomiu na Śląsku. Zakażenie wykryto w Ewangelickim Domu Opieki "Ostoja Pokoju".

Kornawirusa w Ewangelickim Domu Opieki "Ostoja Pokoju" wykryto do tej pory u 35 osób. Wymazy pobrano w sumie od ok. 140 osób: podopiecznych i personelu. 

Ośrodek czeka na pozostałe wyniki. Wszyscy pensjonariusze mają zapewnioną opiekę. 

Nie ma na razie informacji o tym, by potrzebna była ewakuacja DPS-u.

251 nowych przypadków koronawirusa odnotowano dziś w Śląskiem. 

W sumie w całej Polsce odnotowano już  20 143 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zmarły 972 osoby. 

Źródło: RMF FM
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: