Trzy dni temu prezydent Siemianowic stracił swój mandat. Naczelny Sąd administracyjny uznał za prawomocną decyzję wojewody odwołującą go ze stanowiska. Powodem było złamanie ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Były prezydent niezgodnie z prawem miał udziały w jednej ze spółek. Siemianowice Śląskie nie mają prezydenta, premier ma ustanowić tam zarządcę komisarycznego.
Były prezydent Siemianowic Śl. zatrzymany
Policja zatrzymała Zbigniewa Pawła Sz., byłego prezydenta Siemianowic Śląskich. Jak informuje reporter RMF Tomasz Maszczyk, prokuratura zamierza przedstawić mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy.