RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Były prezydent Siemianowic Śl. zatrzymany

Publikacja: Piątek, 7 lipca (10:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja zatrzymała Zbigniewa Pawła Sz., byłego prezydenta Siemianowic Śląskich. Jak informuje reporter RMF Tomasz Maszczyk, prokuratura zamierza przedstawić mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy.

Trzy dni temu prezydent Siemianowic stracił swój mandat. Naczelny Sąd administracyjny uznał za prawomocną decyzję wojewody odwołującą go ze stanowiska. Powodem było złamanie ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Były prezydent niezgodnie z prawem miał udziały w jednej ze spółek. Siemianowice Śląskie nie mają prezydenta, premier ma ustanowić tam zarządcę komisarycznego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: