RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Byli przywódcy dawnego bloku wschodniego apelują do Obamy

Publikacja: Czwartek, 16 lipca (06:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grupa byłych prezydentów, premierów i ministrów z krajów dawnego bloku wschodniego ostrzega w liście do prezydenta Stanów Zjednoczonych, że traktowany dotąd jak pewnik bliski sojusz regionu z Ameryką przechodzi obecnie najtrudniejszą próbę. Ameryka nie może zapomnieć o Europie Środkowej - napisano w liście.

Stany Zjednoczone muszą prowadzić zdecydowaną i opartą na wartościach politykę wobec Rosji, a sprawa tarczy antyrakietowej to test wiarygodności Waszyngtonu - podkreślili w piśmie do Baracka Obamy m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Vaclav Havel.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: