RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Być albo nie być” poznańskiego liceum nr 8

Publikacja: Poniedziałek, 23 marca (12:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Nie zabierajcie nam szkoły” – piszą uczniowie i nauczyciele VIII LO w Poznaniu na swojej stronie internetowej. Gmach od pół roku należy do poznańskiej kurii, która zażądała od władz Poznania wysokich opłat za wynajmowanie budynku. Uczniowie i nauczyciele obawiają się całkowitej likwidacji placówki.

Chodzi o duże sumy. 1,8 mln złotych. Oznacza to około 36 złotych za metr kwadratowy budynku. Miasto również otrzymuje opłaty ze strony kościelnej, w tych szkołach, które są prowadzone przez księży – w wysokości 2 złotych za metr kwadratowy - wyliczył Maciej Milewicz z Urzędu Miasta.

Wczoraj w kościołach odczytano oświadczenie kurii, która mówi, że nie chce likwidacji szkoły. Tu stanowisko kurii i miasta jest zbieżne. Uczniowie boją się jednak, że szkoła zostanie zlikwidowana, dlatego w środę w proteście przejdą przez miasto.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: