RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Button i Barrichello uzupełnili stawkę kierowców F1

Publikacja: Piątek, 6 marca (11:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjczyk Jenson Button i Brazylijczyk Rubens Barrichello uzupełnili stawkę kierowców, którzy od 29 marca rywalizować będą o mistrzostwo świata Formuły 1. Button i Barrichello reprezentować będą barwy teamu Brawn GP, który powstał na bazie ekipy Hondy. Japoński koncern samochodowy sprzedał zespół dotychczasowemu dyrektorowi technicznemu Rossowi Brawnowi.

W poprzednim sezonie Honda, mimo jednego z najwyższych budżetów - 283 mln dolarów, zakończyła rywalizację na dziewiątym, przedostatnim miejscu w klasyfikacji MŚ konstruktorów. Po zakończeniu sezonu szefowie japońskiego koncernu ogłosili wycofanie z wyścigów Formuły 1, którego przyczyną miał być kryzys finansowy w branży samochodowej. Negocjacje z potencjalnymi nowymi właścicielami trwały ponad trzy miesiące.

Listę kierowców otwiera zespół McLaren-Mercedes i broniący tytułu mistrza świata Brytyjczyk Lewis Hamilton. Robert Kubica z teamu BMW-Sauber, który ubiegły sezon zakończył jako czwarty kierowca MŚ, będzie startował z "piątką".

Nowy sezon Formuły 1, z udziałem 20 ekip, rozpocznie się wyścigiem o Grand Prix Australii na torze w Melbourne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Formuła 1

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: