RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Buldożerami w handlarzy narkotyków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pół tysiąca policjantów uczestniczyło w serii porannych rewizji w Londynie. Celem operacji była siatka przemytników narkotyków. Zdaniem Scotland Yardu, gangsterzy tygodniowo "prali" 4 miliony euro pochodzące ze sprzedaży kokainy. Zatrzymano ponad 20 osób.

Policjanci nie przebierali w środkach. Buldożerami zburzyli mur okalający jedną z podejrzanych posesji. W pozostałych przypadkach skorzystali z metalowych taranów i pił do cięcia betonu. Według rzecznika policji przechwycono ponad 100 kg kokainy o rynkowej wartości 5 mln funtów. Brygada antynarkotykowa zarekwirowała także kilka luksusowych samochodów, którymi handlarze poruszali się po Londynie.

Akcją policji objęto kilka dzielnic stolicy i dwanaście podlondyńskich miejscowości. Zdanie przedstawiciela Scotland Yardu namierzony gang został skutecznie zneutralizowany. Aresztowano także kilku obcokrajowców, którzy trudnili się "praniem" brudnych pieniędzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: