RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Budżet: Więcej dla instytucji centralnych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kancelarie: Prezydenta, Premiera i Senatu dostaną z budżetu państwa więcej pieniędzy. Sejm przyjął senackie poprawki do ustawy budżetowej. 20 milionów złotych przeznaczono natomiast na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Kancelaria Prezydenta dostanie o 10 mln złotych więcej, Kancelaria Premiera – 18 mln, zaś Kancelaria Senatu – 12 mln. Środki na ten cel mają pochodzić z większych dochodów z podatku VAT. Oznacza to, że posłowie zgodzili się na przywrócenie tym instytucjom środków, które sami wcześniej im odebrali.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: