RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Budowa autostrady A2 już rozpoczęta

Publikacja: Czwartek, 16 lipca (11:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dokładnie o godzinie 10:30 ruszyły prace na autostradzie A2, na odcinku Nowy Tomyśl - Świecko. Oznacza to, że już wiosną 2012 roku kierowcy powinni móc jeździć z Łodzi czy Poznania do Niemiec i reszty Europy, nie zjeżdżając z autostrady.

Na oficjalnym otwarciu budowy odcinka gościł między innymi minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, który świętuje też osobisty sukces. Dzięki tej budowie obronił stanowisko - premier Donald Tusk zapowiadał bowiem, że jeśli budowa A2 nie ruszy, Grabarczyk straci tekę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: autostrada

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: