RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brązowy medalista z Rio straci medal z powodu dopingu

Publikacja: Poniedziałek, 29 sierpnia (20:39) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Brązowy medalista zakończonych niedawno igrzysk w Rio de Janeiro - Rumun Gabriel Sincrain - został złapany na stosowaniu dopingu. Sztangista rywalizował w kat. 85 kg i straci olimpijski krążek. Na trzecie miejsce przesunie się Kazach Denis Ułanow.

Informację podała rumuńska telewizja TVR. Dodała, że krajowy komitet olimpijski będzie musiał zapłacić także grzywnę w wysokości 100 tys. euro.

To już druga dopingowa wpadka Sincraina. W 2013 roku stwierdzono u niego w organizmie stanozolol. Był zdyskwalifikowany na dwa lata.

W kategorii 85 kg nie startował żaden z Polaków. Rumunia w Rio wywalczyła pięć medali - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. 

APA

Źródło: PAP
Tagi: doping
Dalsza część artykułu pod materiałem video: