Chojecka przebiegła dystans w 8.42,59 s i dała się pokonać tylko Etiopce Meseret Defar i Rosjance Lilii Szobuchowej. To już trzeci brąz Polki na halowych mistrzostwach świata.
Decyzja o tym, że Chojecka wystartuje na tym dystansie, podjęto dopiero wczoraj. Z powodu choroby wycofała się bowiem Wioletta Janowska, która wedle zamierzeń miała reprezentować Polskę w biegu na 3 kilometry.