RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brązowa Chojecka w biegu na 3 km

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lidia Chojecka zdobyła brązowy medal w biegu na dystansie 3 kilometrów w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Moskwie. Polka zanotowała najlepszy czas w tym sezonie.

Chojecka przebiegła dystans w 8.42,59 s i dała się pokonać tylko Etiopce Meseret Defar i Rosjance Lilii Szobuchowej. To już trzeci brąz Polki na halowych mistrzostwach świata.

Decyzja o tym, że Chojecka wystartuje na tym dystansie, podjęto dopiero wczoraj. Z powodu choroby wycofała się bowiem Wioletta Janowska, która wedle zamierzeń miała reprezentować Polskę w biegu na 3 kilometry.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: