RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Błąd człowieka przyczyną katastrofy budowlanej na Śnieżce?

Publikacja: Wtorek, 17 marca (14:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jest śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej w obserwatorium meteorologicznym na Śnieżce. Postępowanie wszczęła prokuratura w Jeleniej Górze. W budynku załamała się górna część budynku, prawdopodobnie z powodu silnego wiatru, który w ubiegłym tygodniu uszkodził konstrukcję budowli. Nikomu nic się nie stało.

Śledczy chcą wyjaśnić, czy w związku z zawaleniem nie doszło do zaniedbań lub błędu ludzkiego. Przyczyny katastrofy bada także specjalnie powołana komisja nadzoru budowlanego. Nie wiadomo, kiedy będą pierwsze jej ustalenia. Na razie z powodu złych warunków atmosferycznych niemożliwe jest dotarcie do obserwatorium. W Karkonoszach wieje silny wiatr, obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego w 5-stopniowej skali.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: śledztwo

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: