RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biskup Wielgus zastąpi kardynała Glempa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Papież Benedykt XVI zadecydował już, że przyszłym metropolitą warszawskim będzie płocki biskup Stanisław Wielgus - pisze włoska gazeta „Il Giornale”.

W lipcu na emeryturę przeszedł dotychczasowy metropolita, kardynał Józef Glemp. Wśród jego następców wymieniano najczęściej arcybiskupa Stanisława Ryłkę.

Sam prymas opowiadał się z kolei za wyborem swojego przyjaciela - biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby.

Biskup Wielgus ma 67 lat. Był rektorem Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie. To znany i ceniony polski uczony, wybitny specjalista w dziedzinie filozofii średniowiecznej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: