RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bieszczady: Skradziono 16 km kolejowych kabli

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

16 kilometrów kolejowych przewodów telefonicznych padło łupem złodziei między Radoszycami a Osławicą w Bieszczadach. W sumie skradzione przewody, wykonane z brązu krzemowego, ważyły blisko 1200 kilogramów.

Złodzieje wchodzili na słupy telekomunikacyjne i odcinali druty. Najprawdopodobniej teraz będą chcieli sprzedać je w punktach skupu złomu. Zakład telekomunikacji kolejowej ocenia straty na ponad 11 tys. zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: