RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bezpłatne badanie piersi? Chętnych brak

Publikacja: Wtorek, 26 sierpnia (14:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylko co dziesiąta mieszkanka Wrocławia skorzystała w tym roku z bezpłatnej mammografii i badania USG piersi. Niestety - podczas każdej kampanii bezpłatnych badań korytarze w Dolnośląskim Centrum Onkologii świecą pustkami. Chętnych na badania brak.

Powody? Najczęściej powtarza się ten najbardziej prozaiczny – brak czasu. A czasem i wstyd przed odsłonięciem ciała wobec obcej osoby lub przekonanie, że jeszcze mamy na to czas. O przyczyny zaniedbywania własnego zdrowia pytała wrocławianki reporterka RMF FM, Barbara Zielińska:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: