Paul MacCartney, słynny Beatles, promował dzisiaj w Brukseli bezmięsny dzień podczas konferencji odbywającej się w Parlamencie Europejskim pod hasłem „Mniej mięsa, mniej ocieplenia”. Organizatorzy spotkania dowodzili, że spożycie mięsa przyczynia się do ocieplenia klimatu.

Który z dni tygodnia ma być bezmięsny według MacCartneya? Słynny muzyk nie ma nic przeciwko bezmięsnym piątkom, ale to według niego zasady Kościoła.

Posłuchaj co Paul MacCartney sądzi o bezmięsnym piątku

"Nie wiem dokładnie dlaczego piątek jest bezmięsny, ale to ma związek z zasadami Kościoła, z Wielkim Piatkiem. Akceptuję to."

Muzyk uważa, że teraz jest jeszcze ważniejszy powód, żeby nie jeść mięsa. Jaki? Konieczność redukcji szkodliwych gazów wytwarzanych podczas produkcji mięsa.

Posłuchaj dlaczego MacCartney proponuje bezmięsny poniedziałek

”Co jest bardzo niebezpieczne dla naszej przyszłości i przyszłości naszych dzieci, dlatego proponuję bezmięsny poniedziałek”.

Na konferencji przedstawiono dane z których wynika, że przemysł mięsny wytwarza więcej gazów przyczyniających się do ocieplenia klimatu niż sektor transportu. Z reguły tego typu konferencje w europarlamencie nie budzą zainteresowania. Jednak dziennikarzy i eurodeputowanych przyciągnęło nazwisko i chęć zdobycia autografu.

Niektórzy dziennikarze pytali nieco złośliwie, jak się ma jego proekologiczne zaangażowanie do jego licznych podróży samolotami oraz koncertów, podczas których zużywana jest masowo energia elektryczna.

Posłuchaj, jak bronił się MacCartney

"Świat nie jest doskonały" - odpowiadał.

A oto adres strony MacCartney'a poświeconej akcji "bezmięsny poniedziałek" oraz jego piosenka na ten temat : www.supportmfm.org