Ikona od 1945 roku uważana była za zniszczoną, bądź w najlepszym wypadku zaginioną. To bezcenne znalezisko, dzisiaj pierwszy raz zostało zaprezentowane wiernym..
Bezcenna ikona odnaleziona po 60 latach
Bezcenne znalezisko na strychu lubelskiej cerkwi prawosławnej. Podczas porządkowania przed planowanym remontem dachu znaleziono XVI wieczną ikonę Matki Bożej Tarnogrodzkiej.