RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Berlusconi otworzył nieukończoną autostradę

Publikacja: Środa, 30 sierpnia (19:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

2 lata temu ówczesny premier Włoch Silvio Berlusconi otworzył uroczyście nieukończoną autostradę. Na Sycylii wszczęto śledztwo wobec osób, które dopuściły do otwarcia drogi Palermo-Mesyna, mimo że nie ukończono na niej prac i stanowiła ona „poważne niebezpieczeństwo dla użytkowników”.

Nieświadom niczego premier Berlusconi otworzył autostradę, na której nie działała sygnalizacja świetlna, wyjścia awaryjne w tunelach były zablokowane, a wywietrzniki niesprawne.

8 inżynierom i technikom postawiono już zarzuty stworzenia zagrożenia dla niebezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sfałszowania dokumentów urzędowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: