Robert Kubica należy do tych zawodników Formuły 1, których ja nazywam prawdziwymi kierowcami - powiedział Gerhard Berger. On jeździ nie tylko szybko i znakomicie panuje nad bolidem. Ma coś takiego co miał Michael Schumacher - instynkt zabójcy. Jeżeli kogokolwiek interesuje moja opinia na temat Polaka, to powiem tylko, że jego mistrzostwo świata w 2009 roku mnie nie zdziwi. Na pewno ma ogromny potencjał - zaznaczył.
Gerhard Berger podkreślił, że zespół BMW-Sauber, w którym jeździ Polak, jest silny w tym roku jak nigdy. Wiem jak znakomicie może pracować ten kolektyw. (…) Oni bardzo wcześnie rozpoczęli pracę z nowym bolidem. Niemiec Nick Heidfeld z BMW-Sauber musi mieć świadomość, że będzie konkurować z prawdziwą gwiazdą. Powinien znacznie poprawić swoje umiejętności, gdyż inaczej jest bez szans - powiedział.