RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Benedykt XVI modlił się za ofiary Czarnobyla

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W 20. rocznicę katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu Benedykt XVI modlił się za jej ofiary. Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież zaapelował o pokojowe i zgodne z potrzebami człowieka oraz natury wykorzystanie każdego rodzaju energii.

Benedykt XVI wyraził ogromne uznanie dla rodzin, stowarzyszeń i władz, które w ciągu ostatnich 20 lat okazały pomoc osobom dotkniętym następstwami Czarnobyla.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: