Ofiarowana pomoc jest bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że zadba o możliwość dostarczenia mieszkańcom dotkniętych przez powódź miejscowości czystej, pitnej wody. Pieniądze mają trafić do samorządów w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Będą kolejne pieniądze na walkę ze skutkami powodzi
Dziesięć milionów złotych przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na bezzwrotną pomoc w walce ze skutkami powodzi. Jeśli potrzeby okażą się większe - fundusz nie wyklucza podania kolejnego zastrzyku pieniędzy.