W odśnieżaniu budynków bierze już udział ponad 5 tys. osób. Walka z naturą jest trudna, ponieważ cały czas sypie śnieg. Niektóre miejscowości zostały odcięte od świata, ponieważ drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg. Zamknięto kilka odcinków autostrad.
Meteorolodzy mają jednak dobre informacje, opady śniegu w najbliższych dniach nie będą już tak intensywne.