RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bartoszewski: Złodzieje napisu to łobuzy bez czci i wiary

Publikacja: Wtorek, 22 grudnia (13:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tak sprawców kradzieży napisu określa Władysław Bartoszewski. Szef Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Konradem Piaseckim, że dziś najważniejsze jest znalezienie ręki, która kierowała złodziejami.

Bartoszewski ma w sobie i wiarę i nadzieję, że tak się stanie. Były więzień Oświęcimia nie szczędzi ostrych, twardych słów pod adresem złodziei. Mówi o łobuzerii, o ludziach pozbawionych zasad, którzy zbezcześcili symbol – bramę, przez którą przeszły dziesiątki tysięcy męczenników.

Kradzież porównuje do świętokradztwa, mówi też że jest coś pouczającego w tym, że dokonana polskimi rękami zbiegła się w czasie z gestem rządu niemieckiego, który przeznaczył kilkadziesiąt milionów euro na stałe utrzymanie muzeum oświęcimskiego. Posłuchaj całej rozmowy z Władysławem Bartoszewskim:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: