Wykorzystywanie panującej na świecie psychozy spowodowanej rozpowszechnianiem się grypy „meksykańskiej”, która nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, do podejmowania kampanii wytępienia świń hodowanych w Egipcie przez ludność ubogą, jest skrajną podłością - napisała Bardot w liście do prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.
Władze Egiptu nakazały w środę wybicie wszystkich świń w kraju w związku z ewentualnym rozprzestrzenieniem się świńskiej grypy. Później podano, że chodzi o akcję „higieny publicznej”.